• uudised
  • ajakava
  • esinejad
  • asukoht
  • pilet
  • tegijad
  • toetajad
  • kontakt

Paddy´se õpituba

Kui sind huvitab iiri rahvamuusika, oskad mängida iiri vilet, trummi, kitarri, viiulit või armastad laulda, siis on see õpituba just sulle mõeldud. Kõik huvilised oodatud nii pillidega kui ilma. Õpituba toimub 20. mail kell 14.00 Nõmme Kultuurikeskuse kammersaalis (III korrus).

Raud-Antsu õpituba

Kui sind huvitab eesti regilaul, siis soovitame soojalt sellest õpitoast osa võtta. Raud-Antsu muusikute seas on väga tugevaid regilauluspetsialiste alustades folklorist Madis Arukasest ja lõpetades Viljandi Kultuuriakadeemia kasvandikega. Kaasa pole vaja võtta muud kui hea tuju ja laulmisjulgus. Õpituba toimub 20. mail kell 15.00 Nõmme Kultuurikeskuse kammersaalis (III korrus).

Auli õpituba

Eriti oodatud on siia kõik trummi ja torupillihuvilised koos pillidega. Kui sul veel pilli ei ole, aga soovid siiski õpituba külastada, siis ka see on lubatud – unustamatu elamus on nii või teisiti granteeritud. Õpituba toimub 21. mail kell 12.00 Nõmme Kultuurikeskuse kammersaalis (III korrus).

Tulli Lum´i liivi laulude õpituba

Põhja-Lätimaal ja Lõuna-Eesti aladel elanud liivlasi on tänapäeval vähe alles. Liivi keelt emakeelena rääkijaid on vaid 10 ringis. Umbes 50 on neid, kes keelt mäletavad, on hiljem õppinud ja kes oma liivi päritolu tähtsaks peavad. Seda keelt õpetatakse vaid kolmes ülikoolis maailmas -Tartus, Riias ning Helsingis. Ja ometi on nende veri ning ajalugu igas kolmandas lätlases ning hulgas eestlasteski. Õpitoa vedajaks on liivi laulik ja rahvamuusik Julgi Stalte, kelle vanemad olid esimesed, kes 70ndatel aastatel võtsid oma kohuseks liivlaste folkloor taaselustada. Õpituppa on eriti oodatud kõik lauluhuvilised. Tule ja saa osa harukordsest võimalusest koos liivlasega liivi keeles laulda! Õpituba toimub 21. mail kell 13.00 Nõmme Kultuurikeskuse kammersaalis (III korrus).

Rahvapillide valmistamise õpituba

Õpitoas saab Jaagup Kippari juhendamisel valmistada lihtsamaid rahvapille (pajupill, roopill). Materjalid on kohapeal olemas. Oodatud on igas vanuses huvilised. Omatehtud pilli saab pärast koju kaasa võtta. Õpituba toimub 20 ja 21 mai kell 12.00-16.00 Nõmme Muuseumis. Näitus “Rahvapillid ja nende meistrid” võimaldab saada ülevaate eestis praegusel hetkel töötavatest rahvapillimeistritest ja nende pillidest. Näituselt on võimalik endale meeldima hakanud pill kokkuleppel meistriga ka päriseks osta. Näitus on Nõmme Muuseumis avatud 16.-30. mail, aga vaid festivali ajal (20.-21. mail kell 10.00-16.00) vastab teie küsimustele näitusesaalis rahvamuusik Elina Parra ja ehk kohtate seal sel ajal mõnd elus pillimeistrit ka…